statické posudky snadno a rychle
aktuality
30.6.2011
Byl zahájen testovací provoz tohoto portálu. Následně bude provoz s ohledem na uživatelské náměty a vyhodnocován. Ostrý provoz předpokládáme koncem III. čtvrtletí roku 2011.
25.3.2011
Byly zahájeny práce na portálu, který by měl poskytnout podrobné informace pro stavebníky, majitele nemovitostí, architekty ale i pracovníky státní správy z oblasti statiky a dynamiky stavebních konstrukcí.

Ceny statických posudků

Je třeba si uvědomit, že autorizovaný statik je především odborník s vysokoškolským diplomem a několika lety praxe, který složil nejvyšší zkoušky ve svém oboru a dále se v něm vzdělává (to vše jsou totiž požadavky ČKAIT). A jako takový také něco stojí.

cena statického posudku

V ceně statického posudku hraje roli zejména jeho rozsah, detailnost zpracování nebo obtížnost případných výpočtů, ale i rychlost zpracování nebo v případě potřeby osobní prohlídky vzdálenost místa stavby od statikova působiště. Někteří lepší statici vám budou v jednodušších případech schopni poradit i přes telefon, taková konzultace bývá zpravidla zdarma.

Drobné konzultace

V případě, že si nejste jisti, zda má vůbec cenu statika zvát, aby se vaším projektem nebo poruchou zabýval, nejdříve mu zavolejte a zeptejte se. Seriózní statik si na vás určitě udělá čas a doporučí vám další postup.

Někteří statici dokonce přistoupí k tomu, abyste jim svůj problém sepsali a případně nafotili a přes mail vám poradí, samozřejmě zdarma.

Pokud však statik musí přijet osobně, určitě vás to bude něco stát. Konzultace na místě obvykle stojí okolo 3 000-5 000,- Kč bez DPH, případně může být připočítán poplatek za cestu podle vzdálenosti od statikova působiště. Ale například to, že je působištěm statika Praha, ještě neznamená, že nebude ochoten se za vámi trmácet přes půl republiky. Někteří dokonce nabízejí slevu v případě více posuzovaných objektů při jedné své cestě.

Ceny projektů

Pokud vám nestačí konzultace a potřebujete mít statické posouzení černé na bílém, bude záležet na jeho rozsahu. Pokud posuzujete drobné poruchy nebo potřebujete posoudit střechu menšího rodinného domu (obvykle do 150 m²) na zatížení sněhem, zaplatíte přibližně 6 000-10 000,- Kč.

Za větší objekty nebo při větším množství statických výpočtů, posouzení nestandardních nebo inženýrských staveb zaplatíte násobky této částky, za posudek pro rekonstrukci nebo stavbu rodinného domu byste neměli zaplatit víc než 20 000,- Kč.

Uvedené ceny ovšem předpokládají, že je k projektu dostupná veškerá dokumentace. Pokud ji nemáte, případný stavební průzkum nebo geodetické zaměření si pravděpodobně budete muset zajistit (a zaplatit) sami.

Kolik stojí "expres"

statický posudek rychle

Může se také stát, že vám dům začne doslova padat na hlavu a vy potřebujete statický posudek co nejrychleji. A co teď? Naštěstí jsou mnozí statici schopni vyhotovit vám posudek během pár dní, a to ani nemusejí být dny pracovní. Za návštěvu statika po pracovní době nebo o víkendech si u většiny z nich připlatíte a expresně vypracovaný posudek vás bude stát u všech něco navíc, zpravidla okolo 50% ke standardní ceně.

Na druhou stranu, pokud na posudek nespěcháte a raději ušetříte, mohou vám někteří statici vyjít vstříc a nabídnout za zpracování v delším časovém horizontu i slevu v řádech desítek procent.